DUNYA’DA 10. 000 KADIN PROGRAMI


Dünya’da 10.000 Kadın Programı

10.000 Kadın, küresel finansal hizmetler firması goldman Sachs tarafından 2008 yılında başlatılan ve şu anda dünyada 22 ülkede yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir.Amaç dünya çapında 10.000 kadına girişimcilik ve işletme eğitimleri verilerek paylaşımcı ekonomik büyümenin güçlendirilmesidir.

10.000 Kadın, dünyada 60’ı aşkın akademik kurum ve sivil toplum kuruluşundan oluşan bir ağ tarafından yürütülmektedir. Financial Times’ın dünyanın en iyisi saydığı 10 işletme okulundan 7’si de dahil olmak üzere 37’yi aşkın lider işletme okulu 10.000 Kadın projesinde yer almaktadır.

Özyeğin Üniversitesi

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermeyi amaçlamaktadır.Toplumu geliştirmenin üniversitenin itici gücü olduğu inancından yola çıkan Özyeğin Üniversitesi, tüm bireylere ve organizasyonlara araştırma ve geliştirme hizmetleri sunarak ekonomik kalkınmayı desteklemeyi hedefleri arasında görmektedir. Özyeğin Üniversitesi “girişimcilik ruhuyla” öğrencilerine eğitim verirken, onarı birer “girişimci” olarak yetiştirmeyi, temel eğitim ilkelerinden biri olarak benimsemektedir.

Goldman Sachs

Goldman Sachs, şirketler, finansal kurumlar, hükümetler ve yüksek değer sahibi kişilerden oluşan geniş bir yelpazeye yayılmış önemli bir müşteri tabanına yatırım bankacılığı, menkul kıymetler ve yatırım yönetimi hizmetleri sunan önde gelen bir küresel finansal hizmetler firmasıdır. 1869’da kurulan firmanın merkezi New York’tadır ve dünya genelinde Londra, Frankfurt, Tokyo, Hong Kong ve diğer önemli finans merkezlerinde de şubeleri bulunmaktadır.